
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.7 mm |
| Width | 11.2 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 6.85 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.97 V |
| Max Input Voltage | 3.63 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 4.2 kV |
| Output Power | 2 W |
| Efficiency | 77 % |
| Output Voltage-Channel 1 | 3.3 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$4.85001
Ext.Price$4.85001
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.85001 | $4.85001 |
| 10 | $4.56190 | $45.61900 |
| 25 | $4.36783 | $109.19575 |
| 50 | $4.21821 | $210.91050 |
| 100 | $4.07374 | $407.37400 |
